Kredi Takibi
BUNLARI DA OKUYAB力L力RS力N力Z
Borç Para Veren Hayırseverler (MADDİ MANEVİ DESTEK)
Borç Para Veren Hayırseverler (MADDİ MANEVİ DESTEK)
Borç Para Veren Hayırseverler (MADDİ MANEVİ DESTEK) bir deneZaman zaman maddi olarak hepimiz sıkışırız ve borç para yardımı yapan ve...
Krediyi Zamanından Önce Ödemek Kredi Notuna Nasıl Yansır?
Krediyi Zamanından Önce Ödemek Kredi Notuna Nasıl Yansır?
Kredi notu ile alakalı daha çok makale yazacağım fakat en çok merak edilen konuların başında yer alan mevcut bir kredimizi...
Anasayfa > Kredi Sicili > Kredi Sicili Bozuk Olana’da Kredi Veren Bankalar Var Mı!

Kredi Sicili Bozuk Olana’da Kredi Veren Bankalar Var Mı!

Kredi sicili bozuk olmuş olana ve bankada kırmızı kalem olana kredi veren bankalar var mı yok mu bu işin aslı nedir inceleyeceğiz. Kredi sicili yeterince iyi olmayan ve geçmişteki ödeme performansının düşüklüğü sebebiyle kara listeye düşen ve kırmızı kalem yiyen bireyler, sicili bozuk olana kredi veren bankaların şartları hakkında araştırma yapmakta ve ne şekilde kredi çekebilecekleri konusunda gerekli bilgilere ulaşmak istemekte.

İnternette bozuk banka siciline kredi veriyoruz, başlığı altında çok sayıda içerik olsa da bu içeriklerin bireylere tam anlamıyla katkı sağlayamadığı aşikâr.

Reklam

Sicili Bozuk Olana Kredi Muamması Nedir?

Sicili bozuk olana kredi verilebilmesi için mutlaka bazı şartların sağlanması gerekmekte. İlk olarak şunu belirtmekte fayda var ki sicilinizi bozan durum devam ediyorsa bankalardan kredi almanız neredeyse olanaksızdır. Örneğin; kredi gecikmesinden dolayı kredi notunuz düştüyse ve siciliniz bozulduysa, mevcut durumda gecikmede bir borcunuzun olmaması gerekir.

Henüz ödenmemiş ve gecikmeye düşmüş bir kredi ödemesi varken bir bankanın size yeni kredi vermesi biraz hayalcilik olacaktır. Dolayısıyla siciliniz bozuksa ve kredi çekmek istiyorsanız ilk olarak gecikmedeki ödemelerinizi gözden geçirmenizi ve biran önce en az asgari ödeme tutarı kadar ödeme yapmanızı tavsiye ederiz.

Bankalar, bireylere kredi verirken ilk olarak kredi ödeme performansına bakarlar. Bireysel kredi ürünleri arasında yer alan kredi kartı, ek hesap ve krediler, kredi notunu etkileyen en önemli faktörlerdir. Dolayısıyla bu ürünlere ait ödemelerinizi düzenli yapmak, sicilinizin düzelmesi açısından hayati önem taşır.

Reklam

Bireylerin doğru bildiği yanlışlar, sicilin daha da bozulmasına sebep olur.

Örneğin; kredi kartlarında son ödeme tarihi varken kredilerde ise böyle bir tarih yoktur. Kredi ödemeleri tek bir güne dayalıdır ve o gün içerisinde ödenmemesi halinde bir sonraki gün de dahil olmak üzere yapılacak ödemeler sisteme gecikmeli ödeme olarak kaydedilir.

Bilindiği üzere kredi kartı ödemeleri, ekstre kesim tarihinin ardından 10 gün içerisinde gerçekleştirilebilir. Ayın 10’unda kesilen bir kredi kartı ekstresi, aynı ayın 20’sine kadar ödenmiş olmalı ve en az asgari tutarda gerçekleştirilmelidir. Kredilerde ise son ödeme günü bizzat kredi günüdür. Bireyler, kredi ödemelerini belirlenen tarihten birkaç gün sonra yaptıklarında kredi sicillerinin bozulmayacağını düşünerek büyük bir hataya sebebiyet verirler.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Araştırması

Bir önceki başlıkta gecikme durumundaki kredi ödemelerinden söz etmiştik. Şimdi de bankaların kredilerle alakalı en çok dikkat ettiği ikinci husus olan düzenli gelir kavramına değineceğiz. Kredi çekebilmek için düzenli bir gelire sahip olmanız, bankaların aradığı en önemli şartlardandır.

Reklam

Bu gelir maaş, emekli aylığı, kira geliri, mevduat geliri, ek gelir şeklinde olabilir. Önemli olan gelirin nereden kaynaklandığından ziyade resmi bir belge ile bankaya ibraz edilip edilemeyeceğidir. Resmi kayda dayalı olmayan gelirler bankalar tarafından ancak referans olarak kullanılırken resmiyete dökülebilen gelirler, doğrudan maaş gibi bir işleve sahiptir.

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar, başvuruları şubeden kabul etmeleri halinde daha ılımlı davranırlar. Zira internet bankacılığı, mobil bankacılık uygulaması, SMS gibi yöntemler banka görevlileri tarafından değil, bizzat bu işlemler için geliştirilmiş sistem robotları tarafından gerçekleştirilir. Sicilinizin bozuk olması halinde online kredi başvuru kanalları üzerinden yapacağınız talepler %99 ihtimalle olumsuz karşılanacaktır. Üstelik bu olumsuzluklar beraberinde kredi notunun düşmesine, kredi sicilininse daha da bozulmasına sebep olur.

Şunu bilmenizde fayda var ki siciliniz bozuksa online başvuru kanallarından kati suretle uzak durmalısınız. Bu yolla zaten kredi alamayacağınız gibi üzerine bir de kredi notunuzu düşürebilir, yeterince kötü durumda olan sicilinizi daha da bozabilirsiniz.

Eğer kredi siciliniz bozuksa gelir belgenizi temin ettikten ve varsa ek gelirinizle alakalı resmi belgeleri hazırladıktan sonra kredi çekmek istediğiniz banka şubesine gitmelisiniz. Sicilinizin neden bozuk olduğunu bankaya doğru ve mantıklı bir şekilde anlatmanız da son derece önemlidir. Zira banka görevlileri, şube yetkisinde belirli bir tutara kadar kredi verme hakkına sahiptirler.

Sicili bozuk olanların en sık yaptığı hatalardan biri de bankalara sürekli başvuruda bulunmaktır. Başvuru sayısı, borçluluk endeksini arttırma açısından birinci derecede etkilidir. Bankalar, kredi notu ve geliriniz kadar diğer bankalara yaptığınız başvuruları da dikkate alırlar.

Reklam

Siciliniz bozulduktan sonra gecikmedeki ödemenizi yaptıysanız en az 3 ay boyunca herhangi bir başvuru yapmanızı önermiyoruz. Bireyler genellikle kredi sicillerinin düzelip düzelmediğini öğrenmek adına deneme amacıyla başvuru yaparlar.

Belirli bir süre geçmediği için başvuruları reddedilen bu kişiler, sicillerinin düzelmesini yavaşlatmış olurlar. Mümkünse 3 aydan daha uzun bir süre boyunca herhangi bir başvuru yapmamanız son derece önemlidir. Üstelik sadece kredi başvurusu değil, ek hesap ve kredi kartı başvurularınızı da en az 3 aylık süre zarfında rafa kaldırmanızı tavsiye ederiz.

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Gelelim içeriğimizin en çok merak edilen sorularından biri olan sicili bozuk olana kredi veren bankalar hangileri? sorusuna. Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar hangileri? sorusuna tek bir yanıt vermek doğru olmayacaktır. Özellikle özel bankaların sicili bozuk olanlara daha kolay kredi verdiğinden söz edebiliriz.

Akbank, ING Bank, Yapı Kredi Bankası, Fibabanka, QNB Finansbank ve Aktif Bank, bu minvalde en dikkat çeken bankalardır. Gecikmeli bir ödemeniz bulunmuyorsa, siciliniz bozulduktan sonra belirli bir süre boyunca başka bankalara başvuruda bulunmadıysanız ve en önemlisi düzenli bir gelire sahipseniz bu bankalardan birine giderek şube kanalıyla başvuruda bulunabilirsiniz.

Daha önce de uyardığımız gibi online başvuru kanalları üzerinden asla başvuru yapmayınız. Yalnızca Aktif Bank iştiraki olan Nkolaykredi servisi için online başvuru kanalını kullanabilirsiniz. Önemli bir hatırlatma yapmakta fayda var, birçok web sitesinde bankada sicili bozulmuş ve kırmızı kalem yiyenlere kredi çıkaran bankalar arasında

Reklam

Türkiye’de hizmet sunan neredeyse her bankanın adını görebilirsiniz. Bizim size sunduğumuz bankalar ise diğer bankalara nazaran daha esnek olan bankalar olarak göze çarpıyor. Her şeyden önemlisi bozuk bir sicille bu bankalara doğrudan gittiğinizde muhtemelen yine olumsuz yanıt alırsınız.

Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere tüm içeriği dikkatle okumanızı ve detayları atlamamanızı öneriyoruz. Sunduğumuz diğer tavsiyeleri de göz önüne alarak tüm hazırlığınızı yapmalı ve kredi başvurusu için bankaya hazır bir şekilde gitmenizi tavsiye ederiz. Şimdi dilerseniz bu bankaları ve avantajlı kredi paketlerini inceleyelim.

  • Akbank
  • ING Bank
  • Yapı Kredi Bankası
  • Fibabanka
  • QNB Finansbank
  • Aktif Bank
  • Alternatif Bank
  • Vakıfbank
  • Ziraat Bankası
  • Halkbank

Listede yer alan Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank, belirli dönemlerde diğer bankalardan daha kolay kredi verebilirler. Bunun en güzel örneği pandemi döneminde sağlanan temel ihtiyaç kredisidir. Hatırlanacağı üzere sicili bozuk olana kredi veren bankalar arasında bu 3 banka ön plana çıkmış ve devlet desteğiyle beraber neredeyse herkese 5.000 TL ile 10.000 TL arasında kredi desteği sağlamıştı.

Devlet, belirli dönemlerde bu 3 banka aracılığıyla vatandaşlara kredi olanağı sunmakta, sicili bozuk olan kişiler de bu olanaklardan yararlanarak kredi çekebilmekte. Bu gibi dönemler sicili bozuk olanlar açısından önemli bir avantajdır. Bu kredilerin geri ödemelerini düzenli yaptığınızda bu durum sicilinizin daha kolay düzelmesine olanak sağlayacak ve kredi notunuzun yeniden hedeflediğiniz noktaya ulaşmasını sağlayacaktır.

Temel ihtiyaç kredisi çektiyseniz ödemelerinizi mutlaka düzenli bir şekilde yapmanızı tavsiye ederiz. Zaten bu kredilerin aylık taksit ödemesi oldukça düşüktür. Tek bir gün bile geciktirmeden taksitlerinizi ödediğinizde kredi notunuz hızlıca yükselir, siciliniz düzelir ve bankalar nezdinde prestijli bir müşteri haline gelirsiniz. İlerleyen dönemlerde devletin tekrar sunacağı bu destekle beraber yeniden kredi çekme olanağınız da olur.

Reklam

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar, sadece bunlarla sınırlı değil. Bu 3 bankanın başını çektiği temel ihtiyaç kredisi, diğer bankalar tarafından da oldukça benimsendi. Bankalar, devlet tarafından yapılan çağrıyla beraber kredi politikalarını ciddi oranda esnetti. Normal şartlarda kredi çekemeyen birçok vatandaş, sicilleri bozuk olsa da bankaların kredi imkânlarından önemli ölçüde yararlanmış oldu.

Ziraat Bankası Kara Listeye Kredi Veriyor Deniliyor Doğru Mu?

Ziraat bankasının bir devlet bankası olmasından dolayı bu banka çok manipüle ediliyor ve internet sayfalarında çarşaf çarşaf sicili bozuk olana Ziraat Bankası kredi veriliyor gibi söylemler görüyorum ve çok üzülüyorum. İnsanlara yardımcı olurken doğru bilgiler vermek gerektiğini düşünüyorum.

Bu yüzden siciliniz bozuk olsa dahi sicilinizi biraz düzelttiğinizde nasıl kredi alabilirsiniz ve hangi şartlarda ödeme yapabilirsiniz bu bankaları listelemek istiyorum. Dip not olarak Ziraat Bankası kesinlikle sicili bozuk ve kara listedeki kişilere kredi vermez!

Sicili Bozulmuş Kişiler Sicilini Düzelttiğinde Ziraat Bankasından Ne Kadar Kredi Alabilir?

Eğer siciliniz bozuk ise ilk yol dediğimiz gibi bu bozuk sicil dosyanızı bir an önce eski haline getirmeniz yani düzeltmenizdir. Ondan sonra aşağıdaki Ziraat Bankası kredi ödeme planından yararlanmamanız için bir sebep yok!

Hesaplama 40.000 TL üzerinden 36 Ay olarak hesaplanmıştır.

Reklam
Faiz Oranı %1,49
Toplam Faiz 14.589,86 TL
Aylık Taksit 1.516,38 TL
Toplam Ödeme 54.789,68 TL
Yıllık Maliyet Oranı %24,15
Tahsis Ücreti 200,00 TL
Faiz Oranı Güncel Tarihi 07 Ekim 2021

Bu sayfadan başvuru yapabilirsiniz.

Kara Listeden Çıkan Kişilere Yapı Kredi Bankası İçin Kredi Ödeme Planı

Kara listeden sıyrılarak normal finansal hayatınıza kavuştuysanız Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi sizin için uygun olabilir işte ödeme planımız.

Hesaplama 50.000 TL üzerinden 36 Ay vade olarak hesaplanmıştır.

Faiz Oranı %1,79
Toplam Faiz 22.308,48 TL
Aylık Taksit 2.008,57 TL
Toplam Ödeme 72.558,52 TL
Yıllık Maliyet Oranı %29,53
Tahsis Ücreti 250,00 TL
Faiz Oranı Güncel Tarihi  07 Ekim 2021

Bu ödeme planı için başvuru bu sayfadan yapılmaktadır.

Kırmızı Kalem Yiyenler Düzenli Ödemeleri Sonrası ING Banktan Ertelemeli Kredi Süprizi

Kırmızı kalem yemişseniz bir çok bankanın radarına yakalanmışsınız demektir. Bu yüzden eğer bu ağır cezadan kurtulmuş iseniz ING Bank 3 ay ertelemeli kredi ile sizi ödüllendiriyor. Ödeme planı ve detaylar aşağıdaki gibidir.

Reklam

Hesaplama 35.000 TL üzerinden 36 taksit olacak şekilde hesaplandı. ( Ödeme ilk 3 ay’dan sonra yapılacaktır)

Faiz Oranı %1,49
Toplam Faiz 12.766,07 TL
Aylık Taksit 1.326,84 TL
Toplam Ödeme 47.941,24 TL
Yıllık Maliyet Oranı %24,15
Tahsis Ücreti 175,00 TL
Faiz Oranı Güncel Tarihi 07 Ekim 2021

ING Bank 3 ay ertelemeli kredi başvurusu için bu linkten yararlanabilirsiniz.

Bankalarda Sicili Bozuk Olanlar Kişiler Kredi Çekebilir Mi?

Sicili bozuk olanlar kredi çekebilir mi? sorusunu bazı özel tüyolarla destekleyecek ve siciliniz bozuk olsa da nasıl kredi çekebileceğinizi sizlere en doğru şekilde aktarmaya çalışacağız. Aşağıdaki tüyoları dikkate alarak kredi taleplerinizin olumlu sonuçlanma olasılığını arttırabilirsiniz.

Sicili bozuk olanlar kredi çekebilir mi? sorusunu aşağıdaki listede yer alan yanıtlarla desteklediğinizde kredi çekmek sandığınızdan çok daha kolay olacaktır. Bu özel tüyoları mutlaka dikkate almanızı tavsiye ederiz.

Eğer kredi siciliniz bozuksa ve herhangi bir kredi kartı, ek hesap ya da krediniz yoksa bir bankaya giderek nakit karşılığı kredi kartı çıkarmak istediğinizi beyan ediniz. 1.000 TL tutarında bir kredi kartı bile işinizi görecektir. Bankaya 1.000 TL yatırdıktan sonra bu tutara bloke konulur ve karşılığında size kredi kartı tahsis edilir. Aldığınız kredi kartını mutlaka açtırın ve herhangi bir yerde en az bir defa kullanın.

Reklam

Daha sonra ekstre dönemi geldiğinde kartın tüm borcunu ödeyin. En az 3-4 ay kadar da kartınızı hiç kullanmayın. Bu durumda kredi notunuz oluşmaya başlayacak ve bu durum sicilinize olumlu şekilde yansıyacak.

Kefil ve Teminat ile, Sicili Bozuk Olanlar Kredi Çekebilir mi?

sorusuna verilebilecek en uygun yanıtlar olacaktır. Güvendiğiniz ve size güvenen bir tanıdığınızın çekeceğiniz kredi için kefil olmasını sağlayarak siciliniz bozuk olsa da kredi çekebilirsiniz. Benzer şekilde sahip olduğunuz bir gayrimenkulü bankaya ipotek olarak sunabilir, bunun karşılığında bozuk sicille de olsa kredi çekebilirsiniz.

Bu yöntemleri kredi taksitlerinizi aksatmayacağınızdan emin olduğunuzda kullanmanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde size kefil olan kişinin de kredi sicilini olumsuz etkileyebilir ya da sahip olduğunuz gayrimenkulün ödenmeyen kredi taksitleri sebebiyle banka tarafından değerinin altında bir tutarla satılmasına ve borcun bu şekilde tahsil edilmesine sebep olabilirsiniz.

Maaşlı çalışansanız ve siciliniz bozuksa bir süre boyunca kredi başvurusu yapmadan bekleyiniz. Daha sonra ilk başvurunuzu mutlaka maaş aldığınız bankanızdan gerçekleştiriniz. Maaş bankasından kredi almak diğer bankalara nazaran her zaman daha kolaydır. Maaşınızın o bankaya yatıyor olması, hesaplara daha çabuk bloke konulmasını sağlamaktadır. Bankalar, maaş müşterilerine kredi verirken diğer müşterilere göre daha esnek davranabilmektedirler.

Banka çalışanı bir tanıdığınız varsa, kredi talebinizi o bankaya yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Özellikle şube müdürlerinin sicili bozuk olanlara kredi verme yetkisi vardır.

Reklam

Bu kişilerin sizi tanıyor olmaları, kredi ödemelerinizi yapıp yapmayacağınızı daha kolay öngörmelerini sağlar. Böyle bir avantajınız varsa mutlaka kullanın ve tanıdığınızın bulunduğu bankadan başvuru yapmaya özen gösterin. Tanıdığınız kişinin bankadaki unvanı ne kadar yüksekse kredi talebinizin kabul edilme olasılığı da o derece artar.

Resmi gelirinizi yan gelirlerle desteklemek, bankalar nezdinde sizi daha çok ön plana çıkaracaktır. Resmi olarak kanıtlayamazsanız bile ek bir gelire sahipseniz bunu mutlaka banka yetkilisine bildiriniz.

Örneğin; ailenizden birine ait olan; fakat kira geliri size bağlanan bir gayrimenkul için aldığınız kiraları banka yoluyla tahsil ediyorsanız banka ekstrenizi kredi başvurusu yapacağınız bankaya ibraz edebilirsiniz. Benzer şekilde banka kanalıyla elde ettiğiniz diğer gelirlerinizi de referans olması açısından kullanabilirsiniz.

Avukatlık ve Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar Var Mı?

Merak edilen önemli bir diğer konu da yasal takipte olanlara kredi veren bankalar olarak göze çarpıyor. Ödemelerin yapılmaması sebebiyle takibe düşen banka müşterileri bir süre sonra, yasal takipte olanlara kredi veren bankalar hangileri? şeklinde araştırmalar yapıyor.

Normal şartlar altında yasal takipte olanlara kredi verilme olasılığı 0’a yakındır. Zira bazı şartları sağlamanız halinde Akbank, INB Bank, Nkolaykredi (Aktif Bank), QNB Finansbank, Yapı Kredi Bankası ve Fibabanka başta olmak üzere birçok bankadan kredi çekme şansına sahip olabilirsiniz.

Yasal takiptekilere kredi veren bankaların hizmetlerinden yararlanmak için düzenli bir gelirinizin olması şarttır. Ayrıca bankaya sunacağınız sebep de son derece önemlidir. Örnek vermek gerekirse, işsiz kaldığınız bir dönemde kredi ödemelerinizi yapamadığınız için yasal takibe düştüyseniz ve yeniden bir işe girdiyseniz şartınız artmış olur.

Yasal takibiniz bulunuyorsa takibe düştüğünüz bankaya giderek yapılandırma talebinde bulunmanız ise en sağlıklı sonucu almanızı sağlayacaktır. Bankaya başvuruda bulunarak kredi ödemelerinizi mevcut şartlarda yapamadığınızı beyan edebilir, yeni şartlarla kredinizi yapılandırabilirsiniz.

Bu durumda oluşturulacak yeni ödeme planını detaylıca belirleyebilir, böylece kredi ödemelerinizi daha kolay şekilde zorlanmadan gerçekleştirebilirsiniz. Birkaç ay ödeme yaptıktan sonra yeni bir kredi için de imkânınız olacaktır.

Kara Listede Olanlar ve Kırmızı Kalem Yiyenler Kredi Çekebilir mi?

Kara listede olanlar kredi çekebilir mi? Kara listede olana kredi çıkar mı? Kara listede olanlara kredi veren bankalar hangileri? soruları, sicille alakalı merak edilen önemli sorular olarak karşımıza sıklıkla çıkıyor. Bankaların doğrudan kara liste gibi bir uygulaması olmadığını belirterek sorularımızı yanıtlamaya başlayabiliriz. Kara listeden kasıt başvuru yapılan her bankadan olumsuz yanıt almaya dayanır. Bu durumda kara listeye alınmış gibi hissedebilirsiniz. Oysa kara liste çok farklı bir uygulamadır.

Halk arasında kara liste olarak bilinen bu listeden çıkabilmek adına gecikmede bulunan kredi kartı, ek hesap ve kredi ödemelerinizi mutlaka kapatmalı, en az 3-4 ay boyunca herhangi bir başvuruda bulunmamaya özen göstermelisiniz. Daha sonra gelir belgenizle beraber banka şubesine giderek direkt başvuruda bulunabilirsiniz. Böylece bankaların kredi taleplerinize daha olumlu baktığını görmüş olursunuz.

Dikkat! Unutmadan söylememde fayda var kara listeye giren veya kırmızı kalem yiyenler genellikle kredinizi biz çekelim siz ödeyin firmalarının kapılarını aşındırıyorlar. Aman siz bu hataya düşmeyin ve tavsiyelerimize kulak verin. Kredi çıkartılır şirketleri hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz vermiş olduğum bağlantıdan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Araç Kredisi İle Bozuk Sicilinizi Düzeltebilirsiniz!

Sicili bozuk olana araç kredisi verilme olasılığı, ihtiyaç kredisine nazaran her zaman daha yüksek olasılıktadır. Zira araç kredilerinde satın aldığınız araç üzerine rehin konulur ve bankanın ödenmemiş borç için başvuracağı bir teminat oluşur. İhtiyaç kredileri ise banka açısından kredi tutarı kadar risk teşkil etmektedir. Kredi ödemelerinizi yapmadığınız takdirde bankanın satın alınan araca el koyma yetkisi haizdir. Bu da bankaların sicili bozuk olana taşıt kredisi verme olasılığını arttırmaktadır.

Sicili bozuk olana araç kredisi veren bankalar, daha önce saymış olduğumuz bankalarla aynı olsa da birkaç farklılık söz konusu. Halkbank, Odeabank, Albaraka Türk, Kuveyt Türk ve Türkiye Finans gibi bankalar, bu noktada daha da ön plana çıkmakta. Krediyle alınacak taşıtın teminat olarak kullanılması, bankaların iştahını daha da kabartmaktadır. Çok ciddi bir sorun olmadıkça taşıt kredisi çeken bireylerin araçlarını kaybetme riskini göze almamaları sebebiyle kredi ödemelerine dikkat ettikleri görülmekte, bu da bankaların sicili bozuk olanlara taşıt kredisi verirken biraz daha esnek davranmalarını sağlamakta.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git