Kredi Takibi
BUNLARI DA OKUYAB力L力RS力N力Z
Kredi Sicili Bozuk Olana’da Kredi Veren Bankalar Var Mı!
Kredi Sicili Bozuk Olana’da Kredi Veren Bankalar Var Mı!
Kredi sicili bozuk olmuş olana ve bankada kırmızı kalem olana kredi veren bankalar var mı yok mu bu işin aslı...
Borç Para Veren Hayırseverler (MADDİ MANEVİ DESTEK)
Borç Para Veren Hayırseverler (MADDİ MANEVİ DESTEK)
Borç Para Veren Hayırseverler (MADDİ MANEVİ DESTEK) bir deneZaman zaman maddi olarak hepimiz sıkışırız ve borç para yardımı yapan ve...
Anasayfa > Kredi Sicili > Adıma Kredi Çekilmiş Mi Nasıl Sorgulayabilirim?

Adıma Kredi Çekilmiş Mi Nasıl Sorgulayabilirim?

Adıma kredi çekilmiş mi, e devlet üzerinden adıma kredi çekilip çekilmediğiniz nasıl öğrenebilirim gibi bir kaygınız var ise bankacılık sistemleri üzerinden üzerinize çekilmiş kredileri öğrenme ve sorgulama yöntemlerinden bahsedeceğim sizlere.

Maddi imkanlar daraldıkça vatandaşların kredi çekme eğilimleri de yükseliyor. Bu durum bazen acaba benim de adıma kredi çekilmiş mi diye bizlerin içine de bir kurt düşürüyor olabilir. Eğer sizde bu yazımızı okuyor iseniz adıma kredi çekilmiş mi diye düşünüyor olabilirsiniz. Böyle bir düşünce içerisindeyseniz, yanlız değilsiniz çünkü bu kaygıda olan ve adıma kredi çekilmiş mi e devlet üzerinden nasıl öğrenebilir miyim diye arama yapanların sayısı hiçte azımsanmayacak kadar çoktur.

Reklam

Bu yüzden bu yazımın devamında adıma başka biri kredi çekmiş mi sorusunun en net yanıtlarını nereden nasıl öğrenebilirsiniz ve hangi adımları izleyebilirsiniz bunları adım adım anlatacağım.

Adıma Haberim Olmadan Kredi Çekilmiş Mi, Nasıl Sorgularım?

Eğer aklınızda böyle bir şüphe varsa ve izniniz olmadan adınıza bankalardan kredi çekilmiş olabileceğini düşünüyorsanız, merak etmeyin bunu net olarak öğrenmenin ve sorgulamanın bir kaç yolu elbette var. Eğer yoğun olarak birden fazla bankada vadesiz , kredi hesaplarınız ve kredi kartlarınız var ise size önereceğim en garanti yöntem E-devlet sorgulaması olacaktır. Bu yöntemi ve diğer yöntemleri basit bir anlatımla

E-devlet Üzerinden Adınıza Çekilen Kredileri Sorgulayabilirsiniz.

Adıma Kredi Çekilmiş Mi E-Devlet Sorgulaması

E-devlet üzerinden herhangi bir banka borcumuzu görüntüleyemiyorsak o halde adımıza kredi çekildiğine dair sorgulamayı nasıl yaparız sorusunu soruyorsunuzdur. Bunun için temel de iki yol vardır. Bunlardan biri bankaları tek tek arayıp herhangi bir kredi borcunuzun olup olmadığını sormaktır. Bunu öğrenebilmek için ise gerekli bilgileri bankaya sunmanız gerekmektedir.

Reklam

Ortaya çıkan habersiz kredi çekme olayları sonrasında insanlar kendi adlarına bir kredi çekilip çekilmediğini merak ediyorlar. Eğer siz de böyle bir düşünce içerisindeyseniz muhtemelen ilk yapacağınız şey e-devletten sorgulama olacaktır. Fakat maalesef e-devlet üzerinden böyle bir hizmet verilmiyor. Çünkü bankalar borç bilgilerinizi saklı tutarlar. Bu sebeple de e-devlet üzerinde sorgulama yaptığınızda herhangi bir sonuca ulaşamazsınız.

İznim Olmadan Adıma Kredi Çekilebilir Mi?

Son zamanlarda krediler ile ilgili alınan şikayetlerin başında habersiz çekilen krediler geliyor. Birey herhangi bir başvuruda bulunmamasına rağmen çekilen krediyi gördüğünde adına kredi çekilip çekilmeyeceğini sorgulamaya başlıyor. Bu sorgulamanın cevabı evettir. Özellikle yakınlarınızın bilgilerinize hakim olması bu olasılığı daha da yükseltiyor. Bu tür durumlar genellikle iki nedenden dolayı yaşanır.

Birincisi çalınan veya kaybolan kimlik kartları ile diğeri ise yakınlarınızın bilgilerinizi bilmesidir. Kötü niyetli insanların eline geçen kimlik kartları üzerindeki resim kolaylıkla değiştirilerek kredi çekilebiliyor. Ayrıca günümüzde en çok kullanılan online kredi başvuru yöntemlerinde fotoğrafa gerek kalmıyor. Kimlik bilgilerinizin yakınlarınız tarafından bilinmesi kredi çekmek için yeterlidir.

Adıma Haberim Olmadan Kredi Çekilmesini Nasıl Engelleyebilirim?

Haberim Olmadan Adıma Kredi Çekilmiş Ne Yapmalıyım?

Bir sabah telefonlarında çektiği krediler ile ilgili mesajlar gören insanlar şaşkına uğrayarak güne başlıyor. Bu durumda ilk sordukları soru ise adıma kredi çekilmiş mi oluyor. Bu sorunun cevabı evet olduğunda ise ne yapmak gerektiğini iyi bilmek gerekir. Eğer adınıza bir kredinin çekildiğini öğrenirseniz yapmanız gereken ilk şey kredinin çekildiği bankayı haberdar etmeniz olacaktır. Daha sonra ise Cumhuriyet Baş Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmalısınız.

Reklam

 

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git