Kredi Takibi
BUNLARI DA OKUYAB力L力RS力N力Z
Kredi Notunuzu Yükseltebilir ve İyilestirebilirsiniz?
Kredi Notunuzu Yükseltebilir ve İyilestirebilirsiniz?
Kredi durumunuz ne olursa olsun kredi notu yükseltmek veya arttırmak için yapabileceğiniz şeyler vardır. İyi bir kredi notunun nasıl oluşturulacağının,...
Kredinizi Biz Çekelim Taksitleri Siz Ödeyin (% 100 Faiz)
Kredinizi Biz Çekelim Taksitleri Siz Ödeyin (% 100 Faiz)
Sizin yerinize kredi çeken ve kredinizi biz çekelim taksitleri ise siz ödeyin firmaları bazı durumlarda hayat kurtarıcı maddi destekler verebilir...
Anasayfa > Devlet Destekleri > Borç Para Veren Hayırseverler (MADDİ MANEVİ DESTEK)

Borç Para Veren Hayırseverler (MADDİ MANEVİ DESTEK)

yardım yapan ünlüler

Borç Para Veren Hayırseverler (MADDİ MANEVİ DESTEK) bir deneZaman zaman maddi olarak hepimiz sıkışırız ve borç para yardımı yapan ve karşılıksız maddi destek veren hayırseverler konusunu aklımızdan geçiririz. Kimi zaman maddi anlamda çok bunalan ve ödemelerini gerçekleştiremeyen bazı kişiler bu dernekleri ve zengin iş adamlarını arar dururlar. Aslında dinimizde de yardımlaşmanın önemli bir yeri vardır.

Fakat burada veren el alan eli görmeyecek kavramı vardır. Bu yapılan yardımın makbul olabilmesi için gizli olarak yapılması gerekir ki alan kişi bu yardımın altında ezilmesin ve mahcup olmasın. Peki, gerçekten günümüzde borç para veren hayırseveler varmıdır? Bu kişilere ulaşmanın ve yardım talep etmenin yol ve yöntemleri nelerdir bir bakalım. Bu yazımızı okuyorsanız muhtemelen böyle bir maddi desteğe ihtiyacınız bulunuyor olabilir. Bu yüzden sizlere bazı seçeneklerden bahsedelim ve bunları detaylı olarak irdeleyelim.

Reklam

Borç Para Veren Hayırseverler Diye Adlandırılan Kişiler Kimlerdir?

Aslında bu tarz bir yardımı yapacak bir hayırsever kendini çokta açık ve afişe etmez bunun sebebi yapmış olduğu yardımın kimse tarafından bilinmesini istemez. Fakat yine de bu tarz kişileri tespit etmek ve onlardan yardım talebinde bulunmak çokta zor değil. Bunun bazı yöntemleri var ve bu yöntemleri uygun ve etkin olarak kullandığımızda iletişim kurabilir ve borç para ve yardım talebinde bulunabiliriz.

Borç veya yardımı yapan hayırseverler karşımıza bireysel olarak veya bir dernek yada vakıf olarak veyahutta kurumsal bir yapı olarak çıkar bunları şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Borç para yardımı yapan dernekler,
 • Çıkarsız ve menfaatsiz para ve maddi destek sağlayan vakıflar,
 • Ünlü sanatçı, futbolcu ve internet fenomenleri,
 • Yüksek ticari kazanç sağlayan iş adamları
 • Devlet tarafından ihtiyaç sahiplerine yapılan maddi destekler,

olarak sıralayabiliriz. Genelde maddi gücü yüksek ve gelir düzeyi üst seviyede olan kişiler ihtiyacı olan kişilere yardım yapmaktan çekinmezler. Fakat bu yardımı yaparken de oldukça seçicilerdir. Şimdi yardım alabilmek için bu kapıları biraz aralayalım.

Reklam

Karşılıksız Geri Ödemesiz Maddi Destek Veren Dernekler

Bankalarla arası bozulmuş kredi notu düşmüş ve kredi çekemeyenlere destek amacıyla kurulmuş bazı dernekler bulunmaktadır. Bu dernekler başvurular alıp daha sonra bir değerlendirme sonucunda ihtiyacı olan kişilere gerek maddi destek gerekse giyecek içecek ve barınma desteğinde bulunmaktadır. Bunlardan bir iki tanesini size örnek olarak vereceğim.

AHBAB Derneği

AHBAB derneği Haluk LEVENT tarafından kurulmuş olup dar gelirli ve acil para ve desteğe ihtiyacı olan kişilere gerek maddi gerek manevi yardımda bulunma ve toplumsal yardımlaşmayı ön plana çıkarmak için kurulmuştur. AHBAB derneğinden yardım almak için buradan giriş yaparak yardım talebinde bulunabilirsiniz. Aynı zamanda borç para veren hayırseverler platformdan bağış yaparak ihtiyaç sahiplerine gizli ve görünmeden destek olabilmektedir.

Şefkat Eli İnsan Derneği

Şefkat eli derneği kuruluş amacı öncelikle deprem sel ve doğal afetler sonrası borç para, karşılıksız ödemeler ve manevi destek amacıyla her türlü desteği ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak amacı ile kurulmuştur. Şefka teli derneği yine AHBAB derneği gibi hayırsever zengin insanların yapmış olduğu bağışlarla fonlanır ve burada toplanan maddi ve nakit yardımlar başvuru sahiplerine gerekli ve uygun görüldüğü taktirde karşılıksız ve geri ödemesiz olarak verilir. Şefkat Eli derneği yardım başvurusu için;

Adres : Kavacık

Reklam

Telefon: +90 216 224 2450 – +90 539 204 2450

Bilgiler aracılığı ile iletişim kurabilirsiniz.

Borç Para Veren Hayırsever Vakıflar

Borç para ve yardım yapan vakıflarda bulunmaktadır. Bu vakıflar zengin hayırsever üyelerinin yapmış oldukları yardımları bir havuzda toplar ve ihtiyacı olan kişilere ulaştırmaktadır. Her vakıfın kendine özel yardım politikası ve yapısı bulunmaktadır. size bunlardan birkaç tanesini örnek olarak vermek istiyorum.

Türk Havak Sosyal Yardım Vakfı

Türk Havak vakıfı ismini “Türk Hava Yolları” firmasına kadrolu personelin bu vakfa zorunlu üye olmasından alır. Borç para ve karşılıksız yardım yapmayı seven hayırseverler sayesinde bir çok yardımda bulunur. Bunlardan bazıları;

 • Evlenme yardımı
 • Doğum Yardımı
 • Bakım ve Eğitim Yardımı
 • Engelli Çocuk Yardımı
 • Ölüm Yardımı
 • Maddi Yardımlar

Olarak bir çok yardımda bulunmaktadır. Sizin de gerçekten haklı bir mazeretiniz var ve yardıma ihtiyacınız var ise https://turkhavak.com.tr/ adresinden iletişimde bulunarak yardım talebinizi iletebilirsiniz.

Reklam

İHH İnsani Yardım Vakfı

İHH vakfının asıl amaci insanı olan tüm yardımları ve acil yardımları ihtiyaç sahiplerine bir an önce ulaştırmaktır. Genellikle borç para’dan ziyade insani ihtiyaçları karışlamaktır. Uluslar arası yardım yapan önemli bir vakıftır.

Menfaat Beklemeden Para Yardımı Yapan Ünlüler

Bu konuda size en çok yardımı dokunacak kişiler tabi ki çok para kazanan ve yardım yapmayı seven ünlüler olacaktır. Fakat bu kişilere ulaşmak çokta kolay değildir. Çünkü bu kişiler çok tanınmış olduğu için borç para yardımı talebinde bulunan gerçekten ihtiyacı olan ve olmayan kişiler, bazen rahatsızlık vermektedir. Fakat yine de ülkemizin bu değerli sanatçıları, futbolcuları ve iş adamları gerçekten ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmaktadır. Sizde şansınızı deneyebilir ve gerçekten durumunuzu açıklayıcı bir şekilde ulaşmayı denerseniz belki bir şansınız olabilir, ama bu kesinlikle taciz ve rahatsızlık boyutunda olmamalıdır.

Gülben ERGEN Ünlü Sanatçı

Gülben erken bir çok gazetede ve dergide insanlara yapmış olduğu yardımlarla tanınan karşılıksız ve geri ödemesiz maddi manevi borç desteği sağlayan bir sanatçımızdır. Kendisinin instagram adresini vereceğim bir mesaj belki etkili olabilir.

Tarkan Ünlü Müzisyen

Tarkan belki de ülkemizin en popüler sanatçısıdır. Kendisi bir çok platformda çeşitli yardımlarda bulunan hayırsever bir ünlümüzdür. Tarkan biraz ulaşılması güç gözüken ama hayır ve yardımı çok seven bir ses sanatçımızdır. Denemekten bir zarar geleceğini düşünmüyorum. Buyrun Tarkan instagram iletişim adresi…

Mesut Özil Futbolcu

Evet bir başka hayırsever ünlümüz kimine borç para kimine karşılıksız maddi destek yada adını koyamadığımız bilmediğimiz bir çok yardımı yapan ünlü bir futbolcumuz şuanda Fenerbahçe spor kulübümüzde oynamaktadır. Futbolcularımız çok ciddi paralar kazansa da bir o kadar giderleri ve yardım yaptıkları kuruluşlar var. Ona ulaşmak biraz daha zor gözüküyor. Twitter sayesinde belki derdinizi dinleyebilir. https://twitter.com/MesutOzil1088

Reklam

Borç Para Veren Zenginler ve İş Adamları

Birinden borç para almayı kimse severek yapmaz fakat bazı zamanlarda bu artık son çare olabilir. Bu sorunu yaşayan çok fazla kişi olduğundan ve herkesin fikri borç para veren zenginler ve hayırsever kişiler olduğundan artık bu başvurular suistimal edildiğinden zengin iş adamları da bu durumdan bıkmıştır sanıyorum. Eğer bir hayırsever iş adamından yardım talebiniz olacaksa gerçekten geçerli bir mazeretiniz olmalıdır. Mesela en çok yardım yapan hayırsever iş adamları;

Acun Ilıcalı Ünlü İş Adamı

Acun ILICALI tanımayanımız yoktur sanırım. Yaptığı eğitim yardımları ve bilmediğimiz bir çok desteği ve yardımı bulunuyordur mutlaka bunların bazıları televizyon ve gazetelere yansıyor. TV8 Medya patronudur. İletişim kuracağınız bir çok kanal buna bir seçenek olarak sizlere https://www.facebook.com/acunilicali faceebok sayfasını paylaşacağım mesaj göndererek yardım desteği talebinde bulunabilirsiniz. Şansınız varsa size cevap verebilir.

Esra Erol Televizyon Yapımcısı ve İş Kadını

Televizyonların tanıdığımız bir ismi hayırsever bir iş kadını yapmış olduğu bir çok destek ve yardım bulunuyor kendisine facebook, twitter ve instagram adreslerinden iletişim kurabilirsiniz.

Murat Ülker İş Adamı

Murat ÜLKER Türkiye’nin ihtiyaç sahiplerine en çok yardımını yapan ünlü bir iş adamıdır. Kazancının yüksek olması uzun yıllardır ticaretin içinde olmasından kaynaklanıyor. Murat ÜLKER çok yadım ve hayırsever bir ünlü iş adamımızdır. Kendisine sosyal medya sayfalarından ulaşarak yardım isteyebilirsiniz.

Devlet Tarafından İhtiyaç Sahiplerine Verilen Maddi Destekler

Sadece zenginler ve hayırsever vatandaşlar borç para vermez. Devlette bazı durumlarda dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişilere gerek maddi gerek ise erzak veya eşya yardımında bulunur. Devletin aşağıda vereceğim kurumları sizlere bu konuda yardımcı olabilir.

Reklam

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

“Aile ve Sosyal Hizmetler Banaklığı” ekonomik ve maddi destek hizmeti vermektedir. Tabi ki bunun için aranan bazı şartlar vardır. Bu şartları yerine getirdiğinizden eminseniz bu bağlantıdan e-devlet şifreniz ile giriş yaparak maddi yardım talebinde bulunabilirsiniz.

T.C. Vakıflar Genel Müdürlüğü

Yine Vakıflar Müdürlüğü üzerinden muhtaç aylığı alabilirsiniz. Kimseniz ve hiçbir geliriniz yok ise borç para veren hayırseverler yerine devletin sağladığı muhtaçlık aylığına başvurmak sizi sürekli olarak destekleyen resmi bir kuruluş olması demektir. Bunun için ise yerine getirmeniz gereken şartları öğrenmek için link’ i tıklayınız.

Hayırsever Olarak Gösterilen, Ama Hayırsever Olmayan Kişiler ve Kurumlar!

Peki, internette bolca okuduğumuz ve hayırsever başlığı altında verilen ve yanlış bilinenler nelerdir. Sevgili okurlarım sizleri olabildiğince doğru ve bilinçli yönlendirmeyi hedefleyen bir makale yazmaya çalıştım. Fakat araştırmalarımda internette sayısız kirli bilgi var mesela bunlardan bir kaçı;

 • Senetle borç para bulmak ! Bu bir hayırsever işi değildir, bu resmen tefeciliktir ve sakın böyle şeylere inanmayın. Daha iyi açıklaması bu yazımda kredinizi biz çekelim siz ödeyin
 • Bankadan senetle kredi çekmek ! Kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz bankalar kimseye senetle kredi vermez!
 • Borç para veriyorum ilanları ! Borç para veriyorum demek gelin ben size borç para vereyim sizden 2 katını daha sonra bir şekilde alırım demek aman uzak durun!
 • Tefeci arıyorum diyenler tefeci telefon numaraları gibi tanımadığınız insanlarla para ticareti içine asla girmeyin bu sizi içinden çıkamayacağınız bir borç batağına saplayacaktır.
 • En çok kızdığımda “senetle borç para veren kuyumcular” başlığı, hiçbir kuyumcu böyle bir ticarete girmez. Bu yasal olarak da suçtur ve hayırseverlikle bir alakası yoktur.

Acil Para İhtiyacı Olan Bankadan Kredi Çekemeyenler Ne Yapmalıdır?

Acil para ihtiyacım var ne yapmalıyım diyorsanız, sizlere vermiş olduğumuz hayır kurumları ve borç para bulabileceğiniz hayırsever kişilerden yardım isteyebilirsiniz. Bu kişilere ulaşamadı iseniz mutlaka çevrenizde size yardım edecek maddi durumu iyi komşularınız vardır.

Bu kişileri genellikle mahalle bakkalları ve cami imamları ile yakın ilişkililerdir bu kişilere ihtiyacınız olduğunu belirttiğiniz zaman size yardım eli uzatacak mutlaka hayırsever bir insan çıkacaktır. Lütfen harcamalarınızı ayağınızı yorganınıza göre uzatarak yapın ve gereksiz harcamalardan uzak durun. Hepiniz sağlıcakla kalın.

Reklam

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git