Kredi Takibi
BUNLARI DA OKUYAB力L力RS力N力Z
Adıma Kredi Çekilmiş Mi Nasıl Sorgulayabilirim?
Adıma Kredi Çekilmiş Mi Nasıl Sorgulayabilirim?
Adıma kredi çekilmiş mi, e devlet üzerinden adıma kredi çekilip çekilmediğiniz nasıl öğrenebilirim gibi bir kaygınız var ise bankacılık sistemleri...
Kredi Sicili Bozuk Olana’da Kredi Veren Bankalar Var Mı!
Kredi Sicili Bozuk Olana’da Kredi Veren Bankalar Var Mı!
Kredi sicili bozuk olmuş olana ve bankada kırmızı kalem olana kredi veren bankalar var mı yok mu bu işin aslı...
Anasayfa > Kredi Sicili > Kredinizi Biz Çekelim Taksitleri Siz Ödeyin (% 100 Faiz)

Kredinizi Biz Çekelim Taksitleri Siz Ödeyin (% 100 Faiz)

kredi çıkartılır şirketleri

Sizin yerinize kredi çeken ve kredinizi biz çekelim taksitleri ise siz ödeyin firmaları bazı durumlarda hayat kurtarıcı maddi destekler verebilir gibi gözükse de işin aslını öğrenmeden bu firmalara sakın kendinizi kaptırmayın. Çünkü bu danışmanlık şirketleri kredi çıkartılır, hazır kredi, hemen kredi veriyoruz gibi sloganlarla borç batağına düşen kullanıcıları hedef alırlar. Sizlere bu firmaların nasıl çalıştığını nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve benzeri bir çok haberi ve bilgiyi paylaşarak aydınlatmaya çalışacağım.

Sicili bozuk olana kredi seçenekleri bankalar tarafından sınırlandırıldıkça ve kredi notu düşük bireyler kredi almanın yollarını ararlar, bankalara olan ödemelerini zamanında yapamadıkları için bu kişilerin kredi notları oldukça düşük olduğu için kredi başvurularını hiçbir banka onaylamaz ve başvurular red olarak sonuçlanır. Ama bu kişilerin para arayışı devam ettiği için kredinizi biz çekelim taksitleri siz ödeyin firmaları ilgisini çeker bakalım neymiş bu kredi çıkartılır firmaları.

Reklam

Kredinizi Biz Çekelim Taksitleri Siz Ödeyin Sloganının Açılımı Nedir?

Bu firmaların sloganları oldukça ilgi çekici hele de hiçbir bankadan kredi alamıyorsanız sizin için bir umut taşıyor olabilir fakat bilmeniz gereken % 100 den fazla bir faiz ödeyeceğinizi bilmenizdir. Unutmayın ki kimse kimseye durduk yere kredi çekmek ve para vermez. Bu yüzden bu firmaların çalışma şeklini ve sloganın şifrelerini ve açılımını iyi anlamalısınız. Bu yüzden şu detayları aklınızda bulundurmalısınız.

Komisyonla kredi veren firmaların faiz oranları normal bankalardan çok daha yüksek olacağı aşikardır. Bu yüzden borç batağına daha çok saplanabilirsiniz. Bir ikincisi her karşılaştığınız ilan ve kredi çıkartılır başlıklarına güvenmemelisiniz bu firmalar BDDK “Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu” tarafından onaylı takip edilen ve denetlenen kurumlar olmalıdır. Bu listeye buradan ulaşabilir ve isimleri ve iletişim bilgilerini doğrulayabilirsiniz.

Komisyonla Kredi Veren Bu Firmaların Çalışma Şekli Nasıl İşler?

Aslında her firmanın kendine has bir çalışma şekli vardır. Kimi danışmanlık firmaları elindeki nakit parayı sizlere vererek karşılığında yüksek faizle sizleri senetler karşılığında borçlandırır. Bazı firmalar ise kredi notu yüksek personelleri üzerine kredi çekerek toplam geri ödeme yani faiz tutarı dahil tutar üzerinden tekrar faiz işleterek sizlere verir ve yine aylık senetler ve muaccel senetler imzalatarak sizleri ileriye dönük % 100 yüksek faizleri bulan tutarlar ile borçlandırabilirler.

Reklam

Tabi bu kredileri ve paraları size verirken bir dizi sorgulama ve güvence isteyebilirler. Bunlar kefil, ipotek, tapu, araç ruhsatı gibi sabit kaynaklar olabilir. Çünkü kredi çıkartılır firmaları kendi alacaklarını garantiye almak istemektedir.

Buradaki en can alıcı nokta komisyonla kredi veren firmaların imzalatmış oldukları muaccel senetlerdir. Bu senetlerin en önemli özelliği eğer siz bir taksiti ödemezseniz vadesi gelmeyen tüm alacaklarını firmanın sizden yasal olarak talep etmesidir.

Dolayısı ile bu firmaları daha derinlemesine irdelemenizde ve başvuru yapmadan önce bilmeniz gereken her şeyi öğrenmelisiniz. Bakalım bu firmalar güvenilir mi?

Komisyon Karşılığında Kredi Çıkaran Firmalar Güvenilir Mi?

Komisyonla kredi veren firmalar kanunlarla ve yasalarla belirlenmiştir. Bunları ayırmanın en güvenli yolu resmi bir devlet kuruluşundan sorgulanmasıdır. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yetkilendirilen Faktoring ve Danışmanlık firmaları kurumun internet sitesinde açıkça belirtilmiştir. Kanuna ve yasalara uygun çalışan tüm firmalar güvenlidir. 

Reklam

Fakat Facebook ve benzeri sosyal platformlarda karşılaşmış olduğunuz reklamlarla ilgi çekerek sizleri kendisine çekmeye çalışan bireysel ajanslardan uzak durmalısınız. Bu kişiler resmi kurum ve kuruluş olmayıp sizlerin bu sıkıntılı zamanınızdan yararlanarak sizleri dolandırmaya çalışan art niyetli insanlar olabilir. Resmi kurum ve kuruluş listesine vereceğim bu bağlantıdan, https://www.bddk.org.tr/Kurulus/Liste/80

Kredinizi Biz Çekelim Taksitleri Siz Ödeyin Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Komisyonla kredi veren finansman şirketlerinin en avantajlı yanı kredi notunuzdan dolayı hiçbir bankanın size kredi sağlamaması durumunda, bu firmalara teminat göstererek veya istemiş oldukları faiz oranını kabul ederek dar zamanınızda hızlı finansman ve para bulma olasılığınızın olmasıdır.

İkinci bir avantajı ise alacağınız bu para ile banka borçlarınızı kapatarak kredi notunuzu kısa sürede yükselterek bankaların size olan güvenini tekrar kazanmasını sağlamak için bir basamak olarak kullanabilirsiniz. Bu sayede ileride tüm bankalardan daha düşük faiz oranları ile kredi çekme şansınız yükselecektir.

Kredinizi Biz Çekelim Taksitlerini Siz Ödeyin Sisteminin Dezavantajları Nelerdir?

Elbette ki komisyonla kredi veren finansman şirketleri ve faktoring şirketlerini bazı dezavantajları bulunmaktadır. Bunların en başında geleni ise yazımızın başlığımda da belirttiğimiz gibi yüksek faiz almasıdır. Bu en önemli ve bizi en çok ilgilendiren dezavantajlarından biridir.

Diğer bir olumsuz yönü ise sizi yukarıda uyardığım muaccel senet konusudur. Bunu biraz açmam gerekirse siz komisyonla bir kredi kullandığınızı düşünelim. Daha sonra bir senedinizi yani taksitinizi ödemediniz ve geciktirdiniz, işte bu noktada muaccel senet devreye girer ve sizden zamanı gelmemiş tüm senetlerin ödemeleri yasal olarak talep edilebilir.

Reklam

Bu Firmalardan Komisyon Ödeyerek Birden Fazla Kredi Çekebilir Miyim?

Bahsi geçen komisyonlar kredi çıkartılır firmaları aynı kişiye birden fazla kredi imkanı tanıyabilir. Fakat bu sizin firmaya sunacağınız garantiye bağlıdır. Bunu biraz açmam gerekirse, eğer bir kredi çektim bir kredi daha çekeceğim komisyonu neyse razıyım ödeyeceğim diyebilirsiniz. Fakat firma bu aşamada sizden taşınmaz bir mal veya ipotek isteyecektir. Yada bu borcu ödeyebileceğiniz bir garantör kefil isteyecektir.

Eğer bu şartı yerine getirebilirseniz birden fazla kredi çekmeniz oldukça kolaydır. Yani kısacası bir karşılık gösterdiğiniz sürece komisyonla krediyi 1,2 hatta 3 kez bile çekebilirsiniz. Tabi bu firmadan firmaya farklılık gösterebilir. Her firmanın çalışma şekli ve şartları farklı olacağından siz yine de net bir bilgi almanızda fayda olacaktır.

Bankadan Çekilen Kredi ve Komisyonla Çekilen Kredi Arasındaki Ödeme Farkı Hesaplaması

Şimdi gelelim bankadan kredi çekmek ile kredinizi biz çekelim siz ödeyin firmalarından kredi çekmek arasında bulunan fiyat farkına. Şimdi anlattıklarımızı destekleyecek küçük bir hesaplama ile % 100 e varan faiz farkını şimdi daha iyi göreceksiniz. Örneğin 25.000 TL kredi ihtiyacımızı bankadan ve komisyonla kredi veren firmalardan tercih çektiğimizde karşılaşacağımız tablo nasıl olacak bakalım.

TERCİH KREDİ TUTARI FAİZ ORANI TAKSİT SAYISI TAKSİT TUTARI
BANKA ( INGBANK) 25.000 TL % 1,35 36 921,97 TL
KOMİSYONLA KREDİ 25.000 TL % 2,25 16 1.771,93 TL

Bu hesaplamada 14.08.2021 tarihli güncel olarak en uygun krediyi veren ING Bank kredi başvurusu baz alınmıştır. Gördüğünüz gibi banka her türlü daha avantajlı oluyor.

komisyonla kredi banka karşılaştırması

Reklam

Hem 36 ay taksit imkanınız hemde düşük taksit ödemeleriniz oluyor. Fakat kredinizi biz çekelim taksitleri siz ödeyin firmalarındaki faiz oranındaki artışı ve taksit sayısındaki % 100 orana varan artışı daha net görmüş olmalısınız.

Kredinizi Biz Çekelim Siz Ödeyin Firmalarından Alınan Kredilerin Taksitleri Nasıl Ödenir?

Komisyon karşılığında çekmiş olduğunuz kredilerin taksitleri anlaşma yaptığınız firmaların kurumsal ofislerine elden nakit şekilde veya sizlere belirtmiş oldukları yasal IBAN adreslerine gönderebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken husus, eğer elden ödeme yapılmış ise mutlaka ödeme dekontu ve o aya ait senet alınmalıdır. 

Taksit ödemesi eğer bankadan yapılacak ise işlem esnasında dekont üzerinde yer alacak ödemenin kaçıncı taksit ve senede karşılık yapıldığı mutlaka not alınmalıdır.

Komisyonlu Kredi Kullanmak İstiyorum En Çok Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Bunun net bir cevabını buradan vermem pek mümkün değil çünkü bu tamamen sizin risk durumunuza bankalara olan borçlarınıza ve taşınmaz mallarınızın olup olmadığına veyahutta bir kefil gösterip gösteremeyeceğiniz ile alakalıdır. Çünkü tüm bu faktörlerin bir sonucu olarak size 5.000 TL veya 50.000 TL arasında bir kredinin verilip verilmeyeceği, yapılacak teknik araştırma ve analizin sonucunda ortaya çıkacaktır. 

Ama kısaca şunu söyleyebilirim bu firmalara gösterebileceğiniz bir teminat yok ise 15.000 TL ile 30.000 TL arasında bir kredi alma şansınızın olabileceğini düşünüyorum. Tabi bu tamamen bir öngörü en doğru bilgiyi size en yakın kredi çıkartılır şirketlerinden alabilirsiniz.

Reklam

Sicilim Bozuk Kara Listede Gözüküyorum, Komisyonla Kredi Veren Firmalardan Kredi Çekebilir Miyim?

Sicili bozuk ve kara listede olanlar, kredi çıkartılır firmalarından yüksek faiz oranları ile kredi alabilirler. Fakat eğer çok dip bir noktada iseniz ve firmalar sizin almış olduğunuz bu krediyi geri ödeyememe gibi durumunuz olduğuna kanaat getirirler ise size bu krediyi vermeyebilirler. Bu yüzden kredi notunuzu çok düşürmemeye özen göstermelisiniz.

Kredi Çıkarıyoruz Firmaları Kredi Verirken Peşinat İster Mi?

Komisyonla kredi çıkartıyoruz firmaları sizlerden verdikleri krediler için herhangi bir peşinat talebinde bulunmazlar. Sizlerden başvuru esnasında bazı yasal belgeleri talep ederler fakat bunların içinde bir rakam belirterek bu tutarda bir peşinat yatırmalısınız gibi bir ön koşul koymazlar.

Kredinizi Biz Çekelim Taksitleri Siz Ödeyin Firmaları İçin Oluşturulan Şikayetler Nelerdir?

Tabi bu firmalarla ilgili internet ortamında biraz araştırma yaptığınızda oldukça kabarık bir şikayet listesi görebilirsiniz. Bunun sebebi bu durumu art niyetli kullanarak yüksek faiz oranları ile tefeciliğe soyunan kişilerin ve dolandırıcıların sayısının çok fazla artmasından kaynaklanıyor. Bir kaç örnek vermem gerekir ise en çok şikayetçi olunan başlıklar şunlar;

  • Krediniz onaylandı lütfen sigorta parasını yatırın,
  • Kredi çıkartacaklarını söylediler hizmet bedelini ödedim ama telefonlara çıkmıyorlar,
  • Yatırdığım paraları görmemişler ve borcumu ödediğim halde faiz işletmişler

gibi liste uzayıp gidiyor çok daha fazla şikayeti popüler bir şikayet sitesi olan sikayetvar.com sitesinden daha detaylı okuyabilirsiniz. Bu tip sorunlarla karşılaşmamak ve mağdur olmamak için yukarıda bağlantısını paylaştığım BDDK onaylı firmaları seçmelisiniz.

Kredi Notu Düşüklere Alternatif Kredi Çekme ve Para Bulma Fikirleri

Eğer her yolu denediyseniz ve dilediğiniz kredi ve parayı bulamamış iseniz bazı pratik yollarla kendinize küçük bütçeler elde edebilirsiniz. Örnek olarak GSM hattınıza 6 Ay süresince borcunuzu düzenli ödediyseniz. Faturalı hattınız üzerine bir akıllı telefon alarak bunu nakit satmak suretiyle belli bir miktarda nakit para bulmuş olabilirisiniz.

Reklam

Yine çok kullanılan alternatif bir mikro kredi kazanmanın yolu kredi kartı limitinize taksitle altın alarak bu altını bir başka kuyumcuda bozdurarak kısa vadede işinizi görebilecek nakit paraya ulaşmanızı sağlayabilirsiniz. Tabi bu yöntemler borcunuzu ötelemek ve sizi rahatlatmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Dolayısı ile çok fazla borçlanmamak ve ayağımızı yorganımıza göre uzatmamız gerekmektedir.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git